Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 15.01.2025, 19:26

Олізарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Цікаво знати, що:

Цікаві факти із життя тварин!!!!!!!
Цікаві факти про тварин

Навіщо крокодили ковтають камені? Крокодили наповнюють свої шлунки не лише тваринами, яких спіймали, але і каменями. Вірніше, саме тому, що в раціон звичайного крокодила входять черепахи, риба, птахи, жирафи, буйволи і навіть леви, крокодилові необхідні в шлунку камені, аби всю цю їжу перетравити. Крім того, камені служать баластом при зануренні під воду.

Китове молоко жирніше від людського в 10 разів. І як це матері-кити примудряються вигодувати дитинчат завдовжки близько 10 метрів? Це й справді нелегко: мати скороченнями спеціальної мускулатури випліскує молоко в рот дитинчаті, яке подібно до людської дитини з самого народження уміє триматися за сосок (у китів вони є!). А молоко китів приголомшує своєю поживністю, адже за день китиня набирає до 90 кілограмів!

Як птахи орієнтуються в польоті? Я думаю, багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.

Взимку для бобрів в добі - 29 годин. Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, що складаються з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі «вміщається» 29 годин.

Кроти зовсім не сліпі. Дослідження останніх років спростували існуючу думку про те, що кроти сліпі, оскільки живуть під землею. Насправді, у кротів досить гострий, хоча і обмежений, зір. А побачене кротом світло, служить знаком небезпеки, адже проникнення світла для нього означає не що інше, як те, що в нору проник хижак.

Альтруїзм в природі. Багато хто думає, що в дикій природі немає місця альтруїзму між тваринами, оскільки в умовах природного добору виживає найсильніший. Проте, вчені наводять безліч прикладів, доводячи зворотне. Наприклад, нещодавно вдалося довести, що пташенята багатьох видів птахів видають спеціальні звуки, що оповіщають своїх родичів про те, що знайдена їжа. На фотографії - сурікати, найбільш альтруїстичні товариші.

Риби можуть змінювати стать. Багато видів риб вміють змінювати стать, залежно від гормонального циклу і навіть від довкілля. А деякі представники мають органи обох статей одночасно. На фотографії - риба-клоун, яка протягом життя може побувати і в ролі самця, і в ролі самиці.

Унікальна кровоносна система жирафи. Оскільки мозок жирафи підноситься над власним тілом на висоту 5 метрів, постає проблема кровопостачання мозку. Виявляється, аби доставити кров на таку висоту, у жирафа є серце, вдвічі сильніше, ніж, наприклад, у корів; специфічна будова вен запобігає різкому приливу крові при опусканні голови вниз. А аби кров не застоювалася в ногах, у жирафа шкіра на ногах незвичайно натягнута. Ось природа постаралася!

Зображення

У слонів відмінна пам'ять. Мозок слонів - найбільший серед ссавців, його вага складає близько 5 кілограмів. Хоча заміряти інтелект у тварин дуже складно (це важко зробити і у людей), проте співвідношення маси мозку і тіла наближається до аналогічного показника в шимпанзе, що свідчить про високі розумові здібності. Принаймні, останні дослідження доводять відмінну пам'ять у цих гігантів.

Зображення

Папуги не лише наслідують звукам. Існує думка, згідно якій папуга, що «говорить», просто відтворює почутий набір звуків. Проте, тридцятирічне вивчення такої здатності наших пернатих друзів показує зворотне. Виявляється, папуги можуть вирішувати прості лінгвістичні завдання на рівні 4-6 річних дітей, і навіть комбінувати завчені слова в нові одиниці.

 

Цікаві факти географії України

 

Найбільша гірська система в Україні – Українські Карпати, які є частиною східних Карпат. Підносяться вони на заході, у межах Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, і простягаються смугою завдовжки понад 270 км і завширшки 100-110 км. Українські Карпати – середньовисокі гори, їхня пересічна висота 1000 м.

Найвища гора України – Говерла в Українських Карпатах в Полонино-Чорногорському масиві, в межах Закарпатської області; її висота 2061 м над рівнем моря.

Найбільше плоскогір’я в Україні знаходиться в Карпатах на висоті 1758 м над рівнем моря. Це пласка вершина гори Паляниця у їхній східній частині – Чивчинських горах.

Найбільшою низовиною є Українське Полісся, що займає крайню північно-західну та північну території України і є складовою частиною великої Поліської низовини, яка на півночі поєднується з Білоруським Поліссям. На Заході Українське Полісся складається з найбільш заболоченої його частини – Волинського та Рівненського Полісся. Висоти даного регіону не перевищують 150-200 м.

Найбільшим морем, що омиває Україну, є , яке має площу близько 420 тис. кв. км. Північна частина моря, яка омиває береги України, внаслідок невеликих глибин (80-120 м) та отримання у літній період теплих річкових вод краще прогрівається, а тому північне узбережжя моря найбільш заселене. У впадають ріки Дунай, , Дністер, .

Найбільша затока поблизу берегів України – Таганрозька. Довжина її 150 км, ширина біля входу 31 км, пересічна глибина 5 м.

Найбільшим островом, що належить Україні, є Джарилгач – острів у Каркінітській затоці Чорного моря. Довжина його близько 40 км. Він складений із піщаних порід; входить до складу Херсонської області.

Найвіддаленішою географічною точкою території України є острів , або Фідонісі, який знаходиться у північно-західній частині Чорного моря, за 37 км від Кілійського гирла Дунаю. Його площа – 1,5 кв. км; належить до Одеської області.

Найбільший півострів в Україні – Кримський, площею 25,5 тис. кв. км. Омивається Чорним та Азовським морями. На півночі сполучається з материком Перекопським перешийком. Більша (рівнинна) частина півострова зайнята Причорноморською низовиною, на півдні підносяться Кримські гори.

Найбільша коса, тобто вузька намивна смуга суходолу, одним кінцем сполучена з материком, – Арабатська стрілка довжиною 115 км.

Найбільшою річкою України є Дніпро. Із загальної довжини 2201 км на Україну припадає 981 км. Це третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю). Бере початок з болота Аксенінський Мох на південних схилах Валдайської височини, впадає у Дніпровський лиман Чорного моря. Її басейн займає 65% площі України.

Найбільшим озером в Україні є (Ялпух) у заплаві Дунаю, в Одеській області. Довжина його 39 км, ширина до 5 км, пересічна глибина 2 м, а площа 149 кв. км. Живиться озеро переважно за рахунок паводкових вод Дунаю та річок і Карасулак.

Найглибшим озером в Україні є Свитязь в басейні Бугу. Це одне з Шатських озер на Волині. Довжина його 9,3 км, ширина – 8,0 км, площа – 24,2 кв. км, а максимальна глибина – 58,4 м.

Найбільша штучна водойма, тобто водосховище, якщо йдеться про площу водного дзеркала, – Кременчуцьке, у середній течії Дніпра 2252 кв. км. Довжина 149 км, ширина – до 28 км, об’єм води – 13,5 куб. км.

Найбільший в Україні – Учансу. Вода падає майже прямовисно з виступу Головного пасма Кримських гір з висоти 98,5 м, навесні стік значно збільшується, а влітку майже пересихає. Навколо Учансу – заповідний ліс з кримської сосни, вічнозелених чагарників.

Найдовша печера в Україні – Оптимістична, що знаходиться в гіпсах Поділля (Тернопільська область). В ній розвідано і закартографовано 175 км ходів на глибині 20 м. Це одна з найдовших печер у світі. Поруч, теж в Тернопільській області, розташована друга за довжиною печера Озерна, довжина її лабіринту 114 км.

Найдавніший землетрус на території сучасної України, про який збереглися дані, датований 63 роком до н.е. і дістав назву Пантікапейського. "В той час, як Мітридат справляв на Боспорі свято Церери, раптом стався такий сильний землетрус, що, кажуть, за ним почалися страшні зруйнування міст і полів",– свідчить давнє джерело. За даними розкопок можна припустити одночасні характерні пошкодження кам’яних будівель в таких населених пунктах: (на території сучасної Керчі), Німфей, Кітей, Пормфій.

Перші законодавчі акти про охорону природних багатств на території України були видані за часів Київської Русі. Так, "Руська правда" – збірник норм права Ярослава Мудрого – встановила відповідальність за незаконний відстріл бобрів, деяких рідкісних видів птахів. Вже в той час на території Київської Русі, зокрема у Володимир-Волинському князівстві, створювалися свого роду , насамперед у лісових масивах, де регламентувалися полювання та деякі інші види природокористування.

Ця чи не найдавніша гора розташована поблизу села на Дніпропетровщині. Вона має цікаву властивість – створювати шум у безвітряну погоду. Про гору-барометр місцеві мешканці знають: коли гора "шумить" – чекай зміни погоди. І вони ще ніколи не помилялись. Секрет того явища в тому, що узвишшя розташоване в районі повітряної течії, або простіше – на протязі. Цю особливість природи використовували спостережливі предки, вибираючи місця для будівництва вітряків. Досі в народі розповідають про , який колись стояв неподалік і безупинно крутився навіть у найспокійнішу погоду.

Співучі піски... Подібне явище спостерігається в багатьох районах світу. Схоже існує і в Україні, поблизу Нікополя, на косі біля річки Лапінки, на одному з рукавів Дніпра. "Спів" цих, мабуть, найдивніших пісків чути після дощу, коли верхній шар злипається і утворює крихку кірку. Крокуючи нею, можна почути звуки, подібні до свисту повітря, випущеного з автомобільної камери.

На звання найдавнішої річки може "претендувати" річка , що на Волині. Вона майже ніде не згадується, а "Словник гідронімів Української СРСР" інформує, що це річка, яка "нікуди не впадає", і подає її "прописку" – басейн Прип’яті. Свій початок річка бере від джерела у Щетининських та Чарчинських болотах, має своє русло і течію, місцями сягає 20 метрів завширшки, а потім через кілька кілометрів зникає. Не зумівши дістатися до Турії, Прип’яті або Стиру, залишається водяним апендиксом на рівнинних болотах.

Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.

-------------------------------------------------------------------------------------------

У соціальних мережах бреше кожен другий!

За даними ВЦІОМ в результаті опитування, проведеного в лютому 2011 року, з’ясувалося, що кожен другий інтернет-користувач повідомляє про себе неправду в соціальних мережах. Половина користувачів соцмереж хоча б раз повідомляла про себе недостовірні дані – найчастіше це дані про вік, імена, дані про соціальний статус, захоплення і т.п.

При цьому, чим молодший користувач, тим частіше він не повідомляє про себе всіх даних, або повідомляє завідомо недостовірні – старші користувачі частіше повідомляють про себе всю правду, розраховуючи знайти реально знайомих людей, а не нові знайомства. Як правило, найчастіше користувачі замовчують про рівень свого доходу і сексуальних відносинах, віросповідання, політичні погляди, місце роботи. При цьому лідирують за частотою містифікацій такі дані як справжнє ім’я, стать, вік, захоплення, опис власної зовнішності, освіта, посада, музичні і художні уподобання. Найчастіше під вигаданим ім’ям в соціальних мережах реєструються чоловіки (33%) і респонденти молодше 35 років (32-34%). Також чоловіки частіше приховують свій вік (33%) і сімейний стан (29%). Соціальні мережі для багатьох користувачів інтернету (особливо молоді) – не стільки спосіб знайти старих знайомих, скільки місце спілкування та знайомства з новими людьми, перед якими можна постати в новому світлі. Саме цим пояснюється, що молодь частіше повідомляє про себе недостовірні дані в соцмережах, тоді як старші люди шукають однокласників, однокурсників, старих друзів і менше схильні знайомитися і преставала в мережі в новому світлі.


-------------------------------------------------------------------------------------------

 
Топ-10 найрозумніших порід собак
Собаки дійсно друзі людини, які здатні не тільки віддано заглядати в очі і махати хвостом, але і працювати, розважати і навіть розділяти радість і горе. З тих пір, як собака і людина подружилися, остання вивела безліч різних порід - від найдрібніших, типу чіхуахуа, до найбільших, якими вважаються ірландські вовкодави і інші споріднені породи. Давайте подивимося, які собаки вважаються найрозумнішими.
 
10. Австралійська пастуша собака. Дана порода виведена австралійцями, яким був необхідний надійний помічник для спостереження за величезними стадами овець. Ця порода славиться своїм розумом, здатністю розуміти господаря з півслова, легко піддається дресируванню. Ці собаки не просто заганяють слухняних овець, вони здатні впоратися і з упертюхами - легко покусуючи тварин, вони примушують їх йти туди, куди вказує пастух.Порода виведена відносно недавно (19 століття), і їх здатності знаходять широке застосування і сьогодні. Зазначимо, що це дуже активні і виконавчі собаки.
 
9. Ротвеллери. Ця порода відмінно знайома вітчизняним читачам. Сьогоднішний ротвеллери походять від схожої породи, тільки ті собаки були більші, їм не купірували хвости, а основне призначення предків ротвеллери - валити велику рогату худобу. Так, саме, це були собаки-вбивці, які могли справитися і з коровою і з великим биком - таким чином забійника можна було тільки управляти собаками, а не працювати самостійно.Сьогоднішні ротвеллери дещо менше, але все одно породу відрізняють міцний, широкий скелет, великі щелепи. Проте ці собаки не тупі - навпаки, їх розумові здібності широко відомі. Ротвеллери іноді працюють в поліції, а дещо раніше власники цих собак навчали їх носити дрова і інші тяжіння на ринки або додому. Вам потрібен захисник? Ви його знайшли.
 
8. Папільон. Представники цієї породи дуже гарні і розумні - ось такий вдалий гібрид сучасності. Папільон були і залишаються символом елегантності. За часів Відродження багато високопоставлених особи, включаючи королів, тримали при собі собак цієї породи.
 
7. Лабрадор Ретривер. Представники цієї породи являютя дуже популярними серед жителів всіх країн. Переможний шлях цієї породи почався з Ньюфаундленду, і тепер лабрадори ретривери є практично в кожній країні світу. Вони, як і ротвеллери, служать в поліції - адже ці собаки здатні виявити навіть невеликі дози наркотиків.Їх використовують як поводирів люди, сліпі від народження або ті, хто став сліпим через нещасний випадок. Крім того, лабрадори ретривери працюють як рятувальники.
 
6. Шелті. Собаки цієї породи мають сильну схожість з коллі, проте ними не є. Спочатку шелті теж пасли овець - у наш час вони продовжують цим займатися, і крім усього іншого, шелті живуть і в містах.У шелті дуже хороший слух і нюх, і незважаючи на свою уявну декоративність, здатні захистити свого господаря.
 
5. Доберман пінчер. Багато хто вважає представників цієї породи дурними. Однак це не так - просто доберманів необхідно тренувати, інакше у вас вийде некерований пес, який робить все, що захоче. З'явилися ці собаки в 1800 році, коли виникла необхідність в породі, яка зможе і захисти
Корисні посилання
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів

Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний хостинг uCoz