Звіт директора
на зборах трудового колективу по виконанню колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом за 2019р.
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Адміністрація школи протягом 2019 року здійснювала свою діяльність, визнаючи колективний договір локальним нормативним актом, на підставі якого регулюються соціально-економічні, виробничі і трудові відносини.
Колективний договір схвалений загальними зборами трудового колективу 23.05.2011р.
Сторонами колективного договору є:
- директор Олізарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в особі директора Шворака Віктора Михайловича, який представляє інтереси власника і має відповідні повноваження;
- профспілковий комітет, який відповіднодост. 247 КЗпПУкраїни, ст.37 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” представляє інтереси працівників, і захищає їх трудові, соціально-економічні права та інтереси.
Директор школи визнає профспілковий комітет єдиним повноважним представником всіх працівників в колективних переговорах.
Сторони зобов’язуються дотримувалися принципів соціального партнерства: паритетності представництва, рівноправності сторін, взаємної відповідальності, конструктивност і іаргументованості при проведенні переговорів (консультацій) щодо укладення коллективного договору, внесення змін і доповнення до нього, вирішення усіх питань соціально-економічних і трудових відносин.
Положення колективного договору діяли безпосередньо і були обов’язковими для дотримання адміністрацією, працівниками і профспілковим комітетом.
Дія колективного договору поширювалася на всіх працівників закладу.
Зміни та доповнення до колективного договору протягом року не вносилися.
Жодна із сторін, що уклали колективний договір, протягом усього строку його дії в односторонньому порядку не приймала рішення, що змінюють норми, положення, зобов’язання колективного договору або припиняють їх виконання.
РОЗДІЛ II. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИРОБНИЦТВА, ПРАЦІ, ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ВИРОБНИЦТВА І ПРАЦІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ
Протягом року адміністрацією було забезпечено:
1. Змін в організації виробництва і праці, реорганізації перепрофілювання школи не було.
2. Не допускалося економічно необґрунтоване скорочення класів, робочих місць.
3. У необхідності вивільнення працівників на підставі п.1 ст.40 КЗпПУкраїни не виникало.
РОЗДІЛ IІІ. НОРМУВАННЯ І ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ. РЕЖИМ РОБОТИ.
1. Установлювалось педагогічне навантаження педпрацівникам не пізніше ніж за 2 місяці до початку навчального року.
2. Установлювалось педнавантаження зверхнорми, а також педнавантаження нижче норми тільки за згодою працівника з погодженням профспілкового комітету.
3. Робота у святковий та неробочий день компенсувалась за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку, або в грошовій формі у подвійному розмірі.
4. Всім працівникам наддавались щорічні відпустки із збереженням місця роботи і середнього заробітку. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
5. При прийомі на роботу нових працівників знайомили їх з наказом про зарахування на роботу, правилами внутрішнього трудового розпорядку, Колективним договором під підпис.
6. Забезпечена тривалість робочого часу 40 годин на тиждень, 8 годин в добу (крім осіб, що користуються скороченим робочим днем по законодавству), вчителям - згідно з розкладом уроків та згідно їх посадових обов'язків.
7. Впродовж року не змінювався і не впроваджувався новий режим роботи.
8. Право працівникам на основну та додаткову відпустки за відпрацьований рік надавалось повністю.
9. Педагогічним працівникам надавалась щорічна відпустка у період літніхканікул незалежно від часу прийняттяна роботу.
10. Забезпечено виплату заробітної плати та відпускних працівникам, що йдуть у відпустку вчасно.
11. Надавалась за бажанням працівника відпустка без збереження з/плати.
РОЗДІЛ IV. ОПЛАТА ПРАЦІ І МАТЕРІАЛЬНЕ СТИМУЛЮВАННЯ
1. Оплата праці здійснюється згідно з Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.
2. Забезпечується гласність умов оплати праці, порядку виплати доплат, надбавок, винагород, премій інших заохочувальних чи компенсаційних виплат.
3. Не приймалися в односторонньому порядку рішення, що змінюють встановлені в коллективному договорі умови оплати праці.
4. Відповідно до ст.15 Закону України «Про оплату праці» погоджуються з профспілковим комітетом умови оплати праці в школі.
5. Виплачується працівникам установи заробітна плата у грошовому вираженні двічі на місяць: аванс – до 15 числа, заробітна плата до 30 числа кожного місяця.
6. Заробітна плата працівників підлягає індексації та компенсації у зв’язку з порушенням термінів її виплати у встановленому чиним законодавством порядку.
7. За час роботи в період канікул оплата праці педагогічних працівників та осіб з числа керівного, адміністративно-господарського, яким дозволено вести викладацьку роботу, здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.
8. Забезпечувалася оплата праці педпрацівників закладу, які замінюють тимчасово відсутніх педагогів.
9. Забезпечено своєчасне і правильне встановлення і виплата працівникам заробітної плати з урахуванням зміни розміру мінімальної заробітної плати, освіти, стажу роботи, категорії, звань, наукових ступенів тощо (п.6 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти).
10. Вжиті заходи щодо виплачування педагогічним, працівникам допомоги на оздоровлення в розмірі місячного посадового окладу при наданні щорічної відпустки (ст. 57 Закону України “Про освіту ”).
РОЗДІЛ VI. ОХОРОНА ПРАЦІ
Протягом року у закладі:
1. Було забезпечено своєчасну розробку і виконання Комплексних заходів по створенню безпечних та нешкідливих умов праці відповідно до вимог нормативних документів з охорони праці.
2. Забезпечено суворе дотримання посадовими особами та працівниками вимог Закону України “Про охорону праці”, нормативних актів про охорону праці.
3.Випадків втрати працездатності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві протягом навчального року не було.
5. Виконано до 1.10. всі заплановані заходи по підготовці до роботи в зимових умовах.
6.Забезпечено виконання приписів і додаткових заходів для покращення протипожежного захисту закладу.
7. Забезпечено контроль за виконанням вимог щодо створення здорових безпечних умов праці навчання для учасників навчально-виховного процессу відповідно до законів України „Про охорону праці».
РОЗДІЛ VII. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГАРАНТІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКОВОГО КОМІТЕТУ
1. Визначено профспілковий комітет єдиним представником інтересів трудового колективу.
2. Безкоштовно надавалось профспілковому комітету обладнання, приміщення, засоби зв'язку.
3. Членам, вибраним в профспілкові органи, не звільненим від службових обов'язків, надавалось на умовах, передбачених коллективною угодою, вільний від роботи час, з збереженням з/плати для виконання громадських обов'язків, що пов'язані з профспілковою діяльністю.
5. Не допускалось звільнення з роботи за ініціативою адміністрації працівників, які обрані до складу профспілкового комітету і не звільнених від виробничої роботи без згоди відповідного органа, до якого вони обрані.
6. Включений представник профкому до участі в нараді школи.
7. Надавалась профспілковому комітету вся необхідна інформація з питань, що є предметом цього колективного договору.
РОЗДІЛVIII. РЕГУЛЮВАННЯІЗАХИСТЗ/ПЛАТИ
- Затримки у виплаті заробітної плати протягом 2019року не було.
Фонд заробітної плати становив 2 672 201.23 грн.
Комунальні послуги – 514 635.11 грн.
ГОСПОДАРЧА РОБОТА
Виконано:
- поточні ремонти класних кімнат, коридору І поверху, спортивного залу та ремонт шкільного автобуса -388 493.64 грн.;
- придбання обладнання – 32 617.19 грн.;
- капітальний ремонт ІІ поверху (заміна електрообладнання, штукатурка стін, стелі – 5 класних кімнат, кабінет хімії і фізики, коридору; обладнано і замінено унітази та умивальники у 4 внутрішніх вбиральнях) – 1 465 674.86 грн.